Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Регионалният министър Андрей Цеков поздрави НСОРБ и местните власти по повод 12 октомври

Регионалният министър Андрей Цеков поздрави НСОРБ и местните власти по повод 12 октомври

12.10.2023
Регионалният министър Андрей Цеков поздрави НСОРБ и местните власти по повод 12 октомври

Министърът на регионалното развитие и благоустройството изпрати приветствие, с което поздравява НСОРБ и българските общини за 12 октомври - Деня на българската община и местното самоуправление.

Вее четвърт век 12 октомври се отбелязва като Ден на българската община. Избор, направен в не толкова близаката, но и не чак толкова далечна 1998г. от делегатите на Общото събрание на Национално сдружение на общините в Република България, се казва в писмото.

В него министър Цеков пожелавава на местните власти разгръщане на работата по преобразяването на населените места в привлекателни за живот, работа и отдих. 

"Очакванията на обществото към изпълнителната и местната власти са за реализация на проекти за модерни, удобни и умни градове. Импулсът за полезни за гражданите проекти за градска среда е от правомощията на местната власт, а в лицето на МРРБ общините имат пат партньор, с който да реализират идеите и инициативите си. Вярвам, че предизвикателствата, пред които са изправени общините, могат да бъдат преодолени с общи усилия", заявява министър Цеков.

Вижте официалното писмо в приложение.