Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Регионални форуми за практическо прилагане на моделите за управление на отпадъците

Регионални форуми за практическо прилагане на моделите за управление на отпадъците

23.09.2025
Регионални форуми за практическо прилагане на моделите за управление на отпадъците

През есента на 2025 г. Националното сдружение на общините в Република България ще проведе поредица от регионални форуми, посветени на практическото прилагане на разработените модели за управление на битовите отпадъци. Инициативата е част от проекта „Модели за оптимизиране на процеса на управление на битовите отпадъци от общините в България“, финансиран от Оперативна програма „Околна среда“.

Основната цел на проекта е да предостави на общините работещи инструменти и примерни модели за ефективно планиране и управление на отпадъците, отчитайки местните специфики и принципа „замърсителят плаща“. През пролетта, разработените решения вече бяха обсъдени на шест регионални срещи, а сега фокусът се измества към тяхното практическо приложение.

Форумите ще се проведат по райони за планиране, в следния график:

  • 29 – 30 септември 2025 г., София, хотел „Грами“ (Югозападен район)

  • 2 – 3 октомври 2025 г., Пловдив, хотел „Ес Пи Ес“ (Южен централен район)

  • 20 – 21 октомври 2025 г., Бургас, хотел „България“ (Югоизточен район)

  • 23 – 24 октомври 2025 г., Търговище, хотел „Терра Европа“ (Североизточен район)

  • 13 – 14 ноември 2025 г., Монтана, хотел „Житомир“ (Северозападен район)

  • 20 – 21 ноември 2025 г., Трявна, хотел „Калина Палас“ (Северен централен район)

Събитията ще бъдат ценна платформа за обмен на опит, идентифициране на предизвикателства и очертаване на следващи стъпки към по-устойчиво управление на ресурсите.





/МЯ/