Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Радослав Ревански, кмет на Белица и член на УС на НСОРБ: От нас зависи да бъдем проактивни

Радослав Ревански, кмет на Белица и член на УС на НСОРБ: От нас зависи да бъдем проактивни

15.11.2023
Радослав Ревански, кмет на Белица и член на УС на НСОРБ: От нас зависи да бъдем проактивни

На среща с министъра на финансите Асен Василев ръководството на Националното сдружение на общините в България обсъди заложените в проекта за държавния бюджет за 2024 година средства за общините. Като член на УС на сдружението в преговорите взе  участие и Радослав Ревански,  кмет на община Белица. Конкретните искания на кметовете са свързани с увеличение на възнагражденията в общинските администрации и по-висока изравнителна субсидия, поясни той в интервю за БНР. По отношение на заявената готовност от страна на правителството за създаване на Фонд за общински инвестиции с бюджет от 1 млрд лв. за 2024 г. Ревански коментира:  „Поискахме ясни ангажименти от страна на правителството и гаранции, че наистина всички общини ще получат средства, тъй като през годините не винаги е било така“. Той подчерта, че кметовете трябва да бъдат  проактивни, за да имат общините проектна готовност.

В интервюто Радослав Ревански коментира и актуални политически въпроси. Цялото интервю можете да чуете ТУК.