На среща с министъра на финансите Асен Василев ръководството на Националното сдружение на общините в България обсъди заложените в проекта за държавния бюджет за 2024 година средства за общините. Като член на УС на сдружението в преговорите взе участие и Радослав Ревански, кмет на община Белица. Конкретните искания на кметовете са свързани с увеличение на възнагражденията в общинските администрации и по-висока изравнителна субсидия, поясни той в интервю за БНР. По отношение на заявената готовност от страна на правителството за създаване на Фонд за общински инвестиции с бюджет от 1 млрд лв. за 2024 г. Ревански коментира: „Поискахме ясни ангажименти от страна на правителството и гаранции, че наистина всички общини ще получат средства, тъй като през годините не винаги е било така“. Той подчерта, че кметовете трябва да бъдат проактивни, за да имат общините проектна готовност.
В интервюто Радослав Ревански коментира и актуални политически въпроси. Цялото интервю можете да чуете ТУК.


png.png)






