На 12 и 13 ноември в София, хотел „Хемус“, зала „Преслав“, ще се проведе заседание на Постоянната комисия по култура към НСОРБ.
През първия ден на заседанието е предвидено обсъждане на темата „Общините и читалищата – мерки за подобряване на взаимодействието“, която ще представи Генчо Генчев – председател на ПК по култура, кмет на община Свищов.
Яна Генова – заместник-председател на ПК по култура и зам.-кмет на Столична община, ще представи Програма „Активни читалища“ на Столична община.
Активните читалища изискват адекватна подкрепа е темата, която ще бъде представена за обсъждане от представител на читалищната общност от област Ловеч във връзка с писмо до НСОРБ.
Възможностите за финансиране на културни прояви ще бъдат представени с информация за открити процедури, принципни предложения към новите програми на Министерството на културата за 2025 г. и новия държавен бюджет.
Проблемите при прилагането на Закона за авторското право и сродни права ще бъде обсъдена с адв. Венета Гайдарджиева
Предвидена е дискусия по Отвореното писмо на Инициативния комитет на българската музикална индустрия за промяна в модела на публично финансиране на музикалните и културни събития, в която за участие са поканени членовете на УС на Българска музикална асоциация
Пълната програма на форума ще бъде изпратена своевременно на заявилите участие.
Регистрацията за участие в заседанието можете да направите онлайн до 8 ноември на линка, посочен в поканата.
В същия срок може да изпратите предложения за включване на допълнителни теми в дневния ред, които желаете да представите или да бъдат обсъдени. Предложенията изпращайте на e-mail: pr@namrb.org.


png.png)






