По повод Световния ден за борба с инсулта 29 октомври Асоциацията за инсулт и афазия (АИА) и Европейската пациентска организация за инсулт SAFE се обръщат с призив към общините за подкрепа в кампанията „Всяка минута е ценна! Научете симптомите на инсулта”.
Националната кампания за борба с инсулта се обганизира в нашата страна за втора поредна година. Инициативата е част от усилията за намаляване на абсолютния брой инсулти в България с 10%.
В предходната година в Световния ден за борба с инсулта са се включили повече от 17 общини, в т.ч. София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Велико Търново и Благоевград.
През тази година от Асоциацията за инсулт и афазия са разработени разнообразни информационни материали, като видеоклипове, плакати, флаери и др. Те са предназначени за разпространение на посланията на кампанията под различни форми и на подходящи места в населените места - на специално пригодените за целта съоръжения на пешеходните зони, информационни дисплеи, пространствата за обществен достъп в общината, културните институции, училищата и университетите, лечебните и профилактични заведения и др. Асоциацията за инсулт и афазия приканва общините, които имат техническа възможност, да покажат значимостта на кампанията чрез осветяването на емблематични сгради обекти в лилаво – цвета на борбата с инсулта.
Общините, които желаят да се присъединят към провеждането на кампанията „Всяка минута е ценна! Научете симптомите на инсулта” по повод Световния ден за борба с инсулта 29.10.2022 г. следва да заявят писмено включването си в срок до 21.10.2022 г. на e-mail: team@stroke.bg
За уточняване на техническите, логистичните и други въпроси, свързани с кампанията е необходимо да бъдат посочени служители от общината.
Лице за контакт от страна на Асоциацията за инсулт и афазия – Петя Димитрова тел. 0893 668858


png.png)






