Има много натрупана агресия в обществото, която избива в агресия и към средата ни на живот, казва пред БНР кметът на Русе.
Общината е поставила 1002 камери в града. „Дали сме достъп и на МВР в реално време. Правим опит да намалим ширещата се вандалщина. Многократно сме хващали нарушители. Те заплащат щетите, които са предизвикали. Имаме и много дела в Районна прокуратура за унищожаване на общинско имущество“, споделя Пенчо Милков.
Той разказа в предаването „Преди всички“ как човек е стрелял с пистолет срещу стъклото на спирка от градския транспорт. Който разрушава по този начин обществено имущество, малко му трябва да наруши и други норми, заявява кметът.
Общината е водила преписки и за изрисуване на сгради. Хората чупят и замърсяват, когато са свикнали да живеят в такива среда, казва Пенчо Милков.
Цялото интервю чуйте ТУК.


png.png)






