Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Пенчо Милков, кмет на Русе: Натрупаната в обществото агресия се проявява и спрямо средата ни на живот

Пенчо Милков, кмет на Русе: Натрупаната в обществото агресия се проявява и спрямо средата ни на живот

11.08.2023
Пенчо Милков, кмет на Русе: Натрупаната в обществото агресия се проявява и спрямо средата ни на живот

Има много натрупана агресия в обществото, която избива в агресия и към средата ни на живот, казва пред БНР кметът на Русе. 

Общината е поставила 1002 камери в града. „Дали сме достъп и на МВР в реално време.  Правим опит да намалим ширещата се вандалщина. Многократно сме хващали нарушители. Те заплащат щетите, които са предизвикали. Имаме и много дела в Районна прокуратура за унищожаване на общинско имущество“, споделя Пенчо Милков.

Той разказа в предаването „Преди всички“ как човек е стрелял с пистолет срещу стъклото на спирка от градския транспорт. Който разрушава по този начин обществено имущество, малко му трябва да наруши и други норми, заявява кметът.

Общината е водила преписки и за изрисуване на сгради. Хората чупят и замърсяват, когато са свикнали да живеят в такива среда, казва Пенчо Милков.

Цялото интервю чуйте ТУК.