Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Общините от област Хасково избраха представители в Регионалния съвет за развитие

Общините от област Хасково избраха представители в Регионалния съвет за развитие

08.04.2024
Общините от област Хасково избраха представители в Регионалния съвет за развитие

Общините от област Хасково избраха кметовете, които ще ги представляват в Регионалния съвет за развитие (РСР) за Южен централен район за планиране. В онлайн заседанието на 8 април участваха 14 представители от общините в областта: Димитровград, Ивайловград, Любимец, Минерални бани, Свиленград, Симеоновград, Стамболово, Тополовград, Харманли, Хасково

Представител на МРРБ бе Петя Агушева, началник отдел „Южен централен район“.

Регионалният съвет за развитие на Южния централен район включва представители на общините от областите Кърджали, Пазарджик, Пловдив, Смолян и Хасково.

Хасково е втората област след Смолян, в която са проведени областни заседания за избор на представители в РСР. Предстоят заседанията в областите Кърджали, Пловдив и Пазарджик.

Квотата на всяка област се определя на база броя на населението. По трима са представителите и заместник-представителите на общините от област Хасково. Членове на РСР могат да бъдат само кметове или председатели на общински съвети. Общински съветници могат да бъдат членове на Областните съвети за развитие.

Представителите от област Хасково в Регионален съвет за развитие за Южен централен район за планиране, избрани с пълно единодушие:

Представители

Иво Димов, кмет Димитровград

Анастас Карчев, кмет Свиленград

Станислав Дечев, кмет Хасково

Заместници

Диана Овчарова, кмет Ивайловград

Ерджан Юсуф, кмет Маджарово

Аднан Йълдъз, кмет Стамболово