Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | НСОРБ проведе среща с министъра на финансите по повод рамката на Бюджет 2025

НСОРБ проведе среща с министъра на финансите по повод рамката на Бюджет 2025

06.12.2024
НСОРБ проведе среща с министъра на финансите по повод рамката на Бюджет 2025

Ръководството на НСОРБ инициира среща с министъра на финансите Людмила Петкова, след като получи за становище параметрите на разработената обща рамка на Бюджет 2025.

Притеснително за местните власти е отсъствието на разчет за целевата субсидия за капиталови разходи за 2025 г. и липсата на яснота по финансирането на Инвестиционната програма за общински проекти за периода 2024-2026 г.

Заместник-председателите на УС на НСОРБ - Донка Михайлова, кмет на Троян, Иво Димов, кмет на Димитровград, Радослав Ревански, кмет на Белица и изпълнителният директор на НСОРБ Силвия Георгиева, обосноваха искането за ресурса, гарантиращ реализирането на ключови инфраструктурни инвестиции, които решават дългосрочни проблеми в общините и осигуряват по-добра среда за живот на местните общности.

Министър Петкова увери, че в ЗДБРБ ще бъдат предвидени 454 млн. лв. за целевата субсидия за капиталови разходи и 800 млн. лв. за изпълнение на Инвестиционната програма за общински проекти.

Предстоят преговори по конкретните текстове от Закона.