Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | НСОРБ настоява за паритетно участие на общините при избор на директори в предучилищното и училищното образование

НСОРБ настоява за паритетно участие на общините при избор на директори в предучилищното и училищното образование

18.10.2023
НСОРБ настоява за паритетно участие на общините при избор на директори в предучилищното и училищното образование

НСОРБ изпрати до Министерство на образованието и науката становище по проекта за изменение на Наредба №16 от 1.07.2022 г. за провеждане на конкурси за заемане на длъжността „директор“ в държавните и общинските институции в системата на предучилищното и училищното образование.

Сдружението настоява в комисиите за провеждане на конкурси за длъжността „директор“ на общинско училище, да бъде осигурено паритетно представителство на РУО и общините

„Нелогично е изборът на директор на общинско училище да се оставя единствено на преценката на регионалното управление на образованието – освен националните образователни политики, общинските училища следва да изпълняват и местни образователни политики, съобразени със спецификата на съответната община“, се казва в становището на НСОРБ.

Цялото становище може да видите в секция „Становища“.