Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Надграждащо обучение за изграждане на административен капацитет за ефективно разходване на публични средства

Надграждащо обучение за изграждане на административен капацитет за ефективно разходване на публични средства

17.10.2023
Надграждащо обучение за изграждане на административен капацитет за ефективно разходване на публични средства

От 5 до 7 декември ще се проведе надграждащо обучение на тема „Актуални теми в дейността на публичната администрация за програмен период 2021 – 2027 г.“. То се организира от Правната платформа за нередностите и финансовите корекции на обществените поръчки, нарушения и измами (Procurement.bg), заедно с магистърска програма „Икономика и управление на публични ресурси“ и с Центъра за образователни услуги на Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“.

Обучението ще се проведе в „Огледална зала“ на Ректората на Софийски университет „Св. Климент Охридски“, Северно крило.

Темите са обединени в четири панела:

  • Нарушения в обществените поръчки – индикатори за корупция и измами в проектното управление;
  • Допустими разходи, верификация, финансови корекции и обжалване;
  • Публично-частно партньорство и управление на публичната собственост – общинска и държавна. Административен мениджмънт;
  • Публични предприятия.

За програмата и регистрация за събитието: https://www.procurement.bg/5-7-december/.

Участниците в обучението ще получат сертификати от Центъра за образователни услуги към Стопанския факултет.