През май над 150 общински служители преминаха успешно дистанционните обучения, организирани от НСОРБ в рамките на проект „Повишаване на знанията, уменията и квалификацията на общинските служители" по Оперативна програма „Добро управление“, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
Все още имате възможност да се включите в дистанционно обучение.
От 13 юни до 13 юли 2023 г. ще се проведат обучения по следните теми:
- „Кръговата икономика и приложимостта й в българските общини“
- „Управление и стопанисване на находищата на минерална вода“
- „Взаимодействие на общините с НПО и бизнеса“
Регистрация може да направите през платформата на НСОРБ - https://obuchenie.namrb.org/. Необходимо е да се създаде потребителски профил, в който да се посочи избрания обучителен модул/и. При вече направена регистрация в платформата – свържете се с нас.
В края на всяко обучение ще се проведе финален тест, като успешно завършилите получават сертификат.

Дистанционната форма е изключително удобна, тъй като предоставя възможност за изтегляна на материалите и достъп до тях в удобно за всеки време.
В обученията участие могат да вземат заместник-кметове, общински експерти и служители, както и служители от администрацията на кметствата, общински предприятия, инспекторати и други вътрешни звена на общинската администрация. Съгласно изискванията на проекта, е недопустимо участието на изборни лица - кметове и общински съветници, както и управители и служители на общински търговски дружества.
С конкретните теми, включени в активните за месеца обучителни модули, можете да се запознаете на: https://obuchenie.namrb.org/course/.
За допълнителни въпроси, можете да се свържете с
Мария Иванова - 0889612804, m.ivanova@namrb.org
Маруся Цветкова: тел. (02) 943 44 67, 943 44 68; m.tsvetkova@namrb.org.


png.png)






