На 17 октомври 2022 г. в Университета за национално и световно стопанство на официална церемония, завършващите бакалавърска и магистрска степен по специалностите „Публична администрация“, "Електронно управление" и "ЗДравен мениджмънт" получиха своите дипломи. Официален гост на тържеството беше изпълнителният директор на НСОРБ Силвия Георгиева, която връчи диплом на отличничката на 21-ия випуск на бакалавърска програма „Публична администрация“ Борислава Борисова.
Церемонията откри доц. д-р Александър Вълков - ръководител на катедрата, който с нескрито вълнение поздрави студентите, преподавателите и гостите. „Голяма чест за мен е да съм част от красивите емоции на това очаквано събитие – дипломирането на бакалаврите от XXI-ия випуск на специалност „Публична администрация“. Тези 21 випуска са достойна част от най-новата история на нашия университет, чиято мисия е чрез образование и наука да създаваме националните лидери на България. Отвъд етикета бих добавил: бъдете компетентни, успешни и добри хора“, каза той. Доц. Вълков подчерта важната роля на завършващите студенти, като бъдещи лидери в развитието на България. „Днес вие не просто взимате атестат за професионална пригодност. Дипломата ви легитимира като посланици на университета. Във всеки успех или неуспех вие ще бъдете представителите на УНСС, ще черпите от неговата сила, ще умножавате неговия престиж“, заяви пред студентите ръководителят на катедра "Публична администрация" в УНСС доц. Александър Вълков.

Проф. д-р Димитър Димитров - ректор на УНСС приветства дипломантите. „Ученето през целия живот не е просто фраза, а непрестанно усъвършенстване“, подчерта той. В изказването си Ректорът, че ежедневно получава от партньорите от централната и местната власт, бизнеса и неправителствения сектор положителни отзиви за добре подготвените възпитаници на УНСС.
Доброто академично образование и подготовката за своевременна реакция при работа в различни професионални казуси е една от причините студентите на УНСС да бъдат мотивирани и смели.

Изпълнителния директор на НСОРБ Силвия Георгиева поздрави студентите и им пожела да бъдат не само смели, но и да имат увереността, че стават част от истинската модерна държавна и местна администрация, да бъдат амбициозни, ентусиазирани и мотивирани, да не се примиряват с посредствеността, да не бъдат последователи, а лидери „Пожелавам ви да имате тази увереност, която ви позволява със знанията, които сте получили в един от най-престижните университети на България, да можете да станете част от истински модерната държавна администрация. А тя страшно много има нужда от мотивирани и усмихнати хора като вас. Моето пожелание към вас е да бъдете амбициозни, защото в нашето общество продължава да липсва критична маса от амбициозни хора. Такива, които не се примиряват с посредствеността и не отиват сутрин просто на работа, защото така трябва, а отиват на работа с желание и ентусиазъм да свършат и да променят нещо“, каза Силвия Георгиева. Тя пожела на младите хора да бъдат лидери и да отстояват знанията, които са получили в УНСС.
„Добре дошли в общинските администрации и НСОРБ“ - завърши обръщението си към младите специалисти Силвия Георгиева.



png.png)






