Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Министърът на културата благодари на НСОРБ за доброто партньорство

Министърът на културата благодари на НСОРБ за доброто партньорство

12.04.2024
Министърът на културата благодари на НСОРБ за доброто партньорство

С писмо до изпълнителния директор на НСОРБ Силвия Георгиева, Кръстю Кръстев - министър на културата в правителството на акад. Николай Денков, изразява благодарност към НСОРБ за ползотворната съвместна работа през изминалите месеци. Основен акцент в напредъка по усъвършенстване на правната рамка в сферата на културата бяха промените в Закона за културното наследство, насочени към създаване на ефективни механизми за опазване на културните ценности – процес, в който сериозна роля имат общините. Съвместно с представители на общините започна и подготовката на нов модел за финансиране на културните институти, насочен към стимулиране на дейността им и развитие на публики.