Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Международна конференция за развитие на селските райони – устойчив континентален туризъм

Международна конференция за развитие на селските райони – устойчив континентален туризъм

04.07.2024
Международна конференция за развитие на селските райони – устойчив континентален туризъм

Политехникум „Никола Тесла” организира Международна научна и професионална конференция на тема „Развитие на селските райони – устойчив континентален туризъм“ по проект по Програма ИНТЕРРЕГ VI-Б Дунавски регион 2021-2027.

Конференцията ще бъде в гр. Госпич, Хърватска на 26 и 27 септември 2024 година. Работните езици са английски и хърватски.

Организаторите на събитието споделят: „В селската среда се крие неизследваният потенциал за устойчив континентален туризъм, един от ключовите елементи на устойчивото развитие. Чрез хармоничен синтез на природни ресурси, културно наследство и местна икономика, тази форма на туризъм има за цел да запази и подобри селските райони, като същевременно предоставя автентично изживяване на посетителите. Устойчивият континентален туризъм представлява не само възможност за икономически просперитет, но и за опазване на биологичното разнообразие, подпомагане на местните общности и укрепване на тяхната устойчивост на промени.“

Някои от теми на конференцията са: Селски туризъм – стратегия за развитие; Селски туризъм, ползи и капиталови печалби; Безопасност в туризма; Устойчиво развитие в защитените територии; Предприемачеството в селския туризъм и редица други.

Пълна информация за събитието на: https://rr.velegs-nikolatesla.hr/.