Кметът на община Мадан Фахри Молайсенов и кметът на община Рудозем д-р Румен Пехливанов проведоха среща с министъра на регионалното развитие и благоустройството арх. Иван Шишков и неговия заместник Николай Шушков.
На инициираната от кметовете среща са дискутира основни приоритети в развитието на пътната инфраструктура в Смолянския регион, компетентност на МРРБ, а именно:
- Възможността за предпроектно проучване и проектиране на четирилентов път Асеновград-Чепеларе, което трасе е от изключително значение за развитие на Смолянския регион с целогодишен интензивен трафик.
- В спешен порядък да се вземат мерки разчистване пътното платно и укрепване на свлачището в село Тикале от 2018г.
- Възможността за проектиране на пътя Средногорци-Ерма река, в чийто обхват минава и проходът Печинско.
И по трите теми, кметовете са получили уверението на министър Шишков, че в най-кратки срокове ще проучи детайлно нерешените, най-наболели проблеми за всяка община и заедно с кметовете им ще търси възможности за тяхното решение.
По време на срещата, депутатите Хайри Садъков и Анджей Джандев са поставили и въпросите с пропадналия път Стойките – Девин и темата с пътя Девин - Борино-Доспат, както и свързаността на Смолянска област с Община Гоце Делчев.


png.png)






