Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Кметовете на Мадан и Рудозем искат развитие на пътната инфраструктура в Смолянско

Кметовете на Мадан и Рудозем искат развитие на пътната инфраструктура в Смолянско

22.02.2023
Кметовете на Мадан и Рудозем искат развитие на пътната инфраструктура в Смолянско
Източник: Община Мадан - интернет страница

Кметът на община Мадан Фахри Молайсенов и кметът на община Рудозем д-р Румен Пехливанов проведоха среща с министъра на регионалното развитие и благоустройството арх. Иван Шишков и неговия заместник Николай Шушков.

На инициираната от кметовете среща са дискутира основни приоритети в развитието на пътната инфраструктура в Смолянския регион, компетентност на МРРБ, а именно:

  • Възможността за предпроектно проучване и проектиране на четирилентов път Асеновград-Чепеларе, което трасе е от изключително значение за развитие на Смолянския регион с целогодишен интензивен трафик.
  • В спешен порядък да се вземат мерки разчистване пътното платно и укрепване на свлачището в село Тикале от 2018г.
  • Възможността за проектиране на пътя Средногорци-Ерма река, в чийто обхват минава и проходът Печинско.

И по трите теми, кметовете са получили уверението на министър Шишков, че в най-кратки срокове ще проучи детайлно нерешените, най-наболели проблеми за всяка община и заедно с кметовете им ще търси възможности за тяхното решение.

По време на срещата, депутатите Хайри Садъков и Анджей Джандев са поставили и въпросите с пропадналия път Стойките – Девин и темата с пътя Девин - Борино-Доспат, както и свързаността на Смолянска област с Община Гоце Делчев.