Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Избрани са представителите на София-град в Регионалния съвет за развитие от Югозападния район

Избрани са представителите на София-град в Регионалния съвет за развитие от Югозападния район

19.04.2024
Избрани са представителите на София-град в Регионалния съвет за развитие от Югозападния район

На 19 април 2024 г. в залата на Столичния общински съвет се проведе областна среща за избор на представители на Столична община в Регионалния съвет за развитие (РСР) на Югозападен район за планиране (ЮЗР). Представителите на областите Кюстендил, Перник, Благоевград и София-област в РЗР на вече са определени, с което съставът на ЮЗР в РСР вече е попълнен.

Квотата на местните власти от област София - град в РСР е от 6 представители, които се избират между кмета на Столична община, кметовете на 24-те столични райони Банкя, Витоша, Връбница, Възраждане, Изгрев, Илинден, Искър, Красна поляна, Красно село, Кремиковци, Лозенец, Люлин, район Младост, Надежда, Нови Искър, Оборище, Овча купел, Панчарево, Подуяне, Сердика, Слатина, Средец, Студентски и Триадица, и 25 общински съветници.

Изпълнителният директор на НСОРБ Силвия Георгиева запозна участниците в заседанието с функциите на РСР и различните формати на експертна подкрепа за неговата работа. Регионалния съвет за развитие има ключова роля в цялостния процес на планиране, управление, координация и изпълнение на регионалния план за развитие, както и в процесите, свързани с изпълнението на оперативните програми, съфинансирани от фондовете на ЕС и реализиране на интегрираните териториални инвестиции. Съгласно разпоредбите на Закона за регионалното развитие, НСОРБ организира при пълна прозрачност процедурата за избор на представителите на общините в РСР.

 

Правилата за избор на представителите на общините в Регионалните съвети за развитие са разработени на основание чл. 29, ал.13 от Правилника за прилагане на Закона за регионалното развитие, одобрени са от УС на НСОРБ и са съгласувани от Министъра на регионалното развитие и благоустройството.

В заседанието, като представител на министъра на регионалното развитие и благоустройството участва Джени Узунова – началник отдел „Югозападен район“ в Главна дирекция „Стратегическо планиране и програми за регионално развитие“.

 За членове на Регионалния съвет за развитие на Югозападния район бяха избрани следните представители на общините:

 

Титуляри:

Димитър Божилов, кмет на район Триадица

Станислав Илиев, кмет на район Възраждане

Росица Николова, общински съветник

Димитър Димов, кмет на район Надежда

Бойко Димитров, общински съветник

Ваня Тагарева, общински съветник

 

Заместници:

Димитър Вучев, общински съветник

Станислав Младенов, общински съветник

Константин Павлов, районен кмет Лозенец

Трайчо Трайков, кмет на район Средец

Георги Илиев, кмет на район Слатина

Димитър Шалъфов, общински съветник

 

Предстои издаване на заповед на министъра на регионалното развитие и благоустройството за сформиране на РСР на Югозападния район за планиране и за неговото свикване.