Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Иво Димов, кмет на Димитровград: 20% от данък общ доход да остават в общините

Иво Димов, кмет на Димитровград: 20% от данък общ доход да остават в общините

22.06.2023
Иво Димов, кмет на Димитровград: 20% от данък общ доход да остават в общините

„Нашата идея е част от ДОД да влиза в общините – тогава смисълът на тези инвестиции ще бъде много по-голям. Направили сме необходимата преценка в методиката, за да не стане така, че в силно развитите икономически общини да влиза огромна част от този данък за сметка на по-малките“, каза Иво Димов в ефира на предаването „Бизнес старт“ на BloombergTV 

Общините са готови да вървят в тази посока, стига да има и принципно съгласие от държавата. Предстои обсъждане за конкретни проценти, но 20% от ДОД спокойно може да влизат в бюджетите на общините“, каза още Димов.

Наличието на този собствен ресурс ще помогне на общините да решават своите характерни проблеми, наред с общите предизвикателства като пътна и ВиК инфраструктура и 70% зависимост като приходи от средства от държавния бюджет.

Кметът на Димитровгразд каза още, че НСОРБ ще настоява да има доста по-сериозен фонд за справяне с щетите от бедствия и аварии, тъй като настоящият фонд към междуведомствената комисия е почти изчерпан.

Целия разговор може да гледате във видеото ТУК.