Радио София представи второто издание на младежкия конкурс на Националното сдружение на общините в Република България. „Аз за моята община: зелени идеи – чисти общини“ е мотото тази година. Целта е младите да подпомогнат усилията на общините за обективно и широко информиране на хората за промените, които ще влязат в сила догодина по отношение определянето на такса „Битови отпадъци“.
НСОРБ смята, че със свежите си идеи младите хора могат дадат пример за отговорно отношение към управлението на отпадъците и да разработят информационни кампании, които местните администрации да ползват.
„Тази стъпка е част от цялостен процес по въвеждане на нов подход в управлението на отпадъците, важна част от който е и активното включване на гражданите, и разширяване на разделното събиране на отпадъците.
Участниците в конкурса трябва да предложат кампания сред жителите на общината за насърчаване на разделното събиране, намаляване на разхищението на храни, повторна употреба на дрехи, мебели, домакинско оборудване. Няма нещо, с което да трябва да се съобразят – даваме им воля, да пишат, да рисуват по темата, да правят видеа, презентации, във формат, в който те се чувстват най-комфортно да се изразят“, коментира Ива Иванова, експерт в НСОРБ.
Разговора може да чуете ТУК.


png.png)






