Институтът по публична администрация връчи наградите на победителите в Конкурса за добри практики за 2024 г.
В категория „Технологични решения за открито управление и административно обслужване“ На първо място е отличена Столична община с практиката „Оптимизиране процеса по прием на граждани и въвеждане на приеми в дигитална среда“.
В категория „Социална отговорност“ на второ място се класира Община Велико Търново с програма „Превенция и профилактика на здравето на населението на Община Велико Търново“.
На трето място е класирана Община Ловеч с практиката "Направено от деца за деца - Благотворителна кампания за детското отделение на ловешката болница“.
Призовото място в новата категория за 2024 г. – „Устойчиво развитие“, е за практиката на Община Габрово „Енергийна общност Габрово.
Второ място спечели Столична община с "Компетентности за сребърна икономика - ARGENTUM - Strategic competencies for Silver Economy".
Трето място се присъди на Община Смолян с добрата практика „Насърчаване на компостирането в община Смолян за смекчаване и адаптация към климатичните промени в унисон с Целите на ООН за устойчиво развитие“.
Всички добри практики от 2024 г. са включени в „Сборник с добри практики“, който ще бъде публикуван на интернет страницата на ИПА в началото на следващата година.
/МБ/


png.png)






