Повече координация и завишен контрол на пътя предвиждат приетите миналата седмица промени в Закона за движението по пътищата. Поправките минаха на първо четене в транспортната комисия и дават възможност на общините да осигурят достъп на КАТ до камерите за видеонаблюдение и също така с общински средства да бъдат закупувани технически устройства, които да бъдат свързани към системата за контрол. Ако поправките бъдат приети окончателно, 70% от събраните глоби ще остават за общините. Те ще се използват само и единствено за инвестиция в пътна безопасност, уточни пред БНР председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев. Чуйте повече подробности.


png.png)






