На 7 ноември (вторник) 2023г. Германо-Българската индустриално-търговска камара (ГБИТК), в партньорство с energiewaechter GmbH, организира конференция на тема "Децентрализирано снабдяване с ВЕИ енергия в общини. Опитът на Германия и възможностите в България“. Събитието ще се състои от от 9:30 до 15:30 ч. в хотел ИнтерКонтинетал (гр.София пл. „Народно събрание“ 4“).
Основни акценти в дискусиите по програмата са:
-
Перспективите и предизвикателствата пред развитието на ВЕИ сектора в България;
-
Добри практики за децентрализирано снабдяване на общини в Германия с ВЕИ енергия;
-
Надеждни концепции за отопление на общините с биомаса в Германия;
-
Управлението на проекти за устойчива енергия в българските общини;
-
Ще бъде осигурен симултанен превод на немски и български език.
От 8 до 9 ноември 2023г. са предвидени B2B срещи между германски компании, предлагащи ефективни решения за децентрализирано снабдяване с енергия от ВЕИ и фирми, общини и организации от българска страна, проявяващи интерес към партньорство с немските компании.
В поканата си до членовете на НСОРБ организаторите са приложили актуална програма на събитието, списък с участващите немски фирми, както и заявка за регистрация в събитието и/или В2В среща на 8-9 ноември. Можете да ги видите в приложение по-долу.
Участието в конференцията, както и в бизнес срещите, е безплатно.
Лице за контакт при допълнителни въпроси:
Биляна Генова, тел. 0894 646 711; E-Mail: bilyana.genova@ahk.bg .


png.png)






