Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Energy Cities търси градове партньори за нов проект

Energy Cities търси градове партньори за нов проект

14.02.2024
Energy Cities търси градове партньори за нов проект

Energy Cities търси градове партньори за нов проект по текущата покана за набиране на проектни предложения по Програмата за гражданите, равенството, правата и ценностите, направление „Мрежи от градове“, която е отворена до 18-и април.

Проектът „Kicking ADS“, подготвян от Energy Cities има за цел намаляване на свръхпотреблението чрез прилагане на нови политики, които ограничават на местно ниво реклами, насърчаващи потреблението.

Стремежът е да се сформира мрежа от градове, които се ангажират да променят своите политики, като същевременно включват гражданите в процеса и взаимно обучение чрез организирането на международни събития. Целта е да се засили капацитета на местните власти и да се създадат градски лаборатории за тестване на решения за малки градски зони без реклами.

Предвидените дейности по проекта са свързани с организирането на местни и транснационални събития, като:

Действие 1 „Изграждане на капацитет за общините“ – ще бъдат организирани набор от дейности за изграждане на капацитет чрез онлайн и офлайн сесии с цел повишаване на осведомеността на публичните служители по темата за потреблението, достатъчността и рекламата. Това действие ще бъде насочено към служители от градовете, участващи в проекта. Те ще се научат как да създават градски лаборатории за тестване на решения за малки градски зони без реклами. Ще се представят най-добрите практики от цяла Европа.

Действие 2 „Изскачащи живи улици“ – това са местни инициативи, включващи граждани, местни заинтересовани страни и общината, провеждани в публично пространство (а именно улица, площад или обществена сграда) по темата за „ритането на рекламите“. Градовете ще организират местни събития в обществените пространства на града, предлагайки на гражданите възможността да се насладят на свободна от реклами зона. Тези събития ще включват семинари за повишаване на осведомеността с граждани по темата за потреблението, пестенето на ресурси и опазването на околната среда.

Действие 3 „Местни пътни карти за забрана на реклами“ – подпомагане на общините в изготвянето на пътни карти за забрана на реклами, които насърчават потреблението.

Действие 4 „Препоръки за политики“:  в рамките на годишната конференция на Energy Cities, ще се  обсъди темата. Резултатът от тази дискусия ще бъде обобщен в документ с политически препоръки, който ще бъде представен на международно събитие на високо ниво.

При интерес към участие в проекта, до 27-ми февруари, се попълва анкета достъпна на Expression of interest - Kicking ADS (office.com)

Лица за контакти, при наличието на въпроси са:  Sofia Corsi (sofia.corsi@energy-cities.eu ) и Stephane Dupas (stephane.dupas@energy-cities.eu ).