Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Емисия „Местни новини“ вече е част от предаването „България в 60 минути“ по БНТ

Емисия „Местни новини“ вече е част от предаването „България в 60 минути“ по БНТ

16.09.2024
Емисия „Местни новини“ вече е част от предаването „България в 60 минути“ по БНТ

Новият сезон на предаването "България в 60 минути", което се излъчва по БНТ, започна през септември с нова рубрика. Емисията „Местни новини“ включва най-важното за събитията в страната, събрано от кореспондентите и репортерите на националната телевизия. Много събития, които са важни за живеещите в отделна община, населено място или регион, не носят потенциала на новина с национално значение, но чертаят важни щрихи от живота на хората по места. Новата информационна емисия на БНТ представя именно важните за местните общности въпроси, проблеми и събития.

„България в 60 минути“ е делничен телевизионен слот, който предлага на аудиторията преки включвания и репортажи по теми, които засягат всекидневния живот на хората от цялата страна. Предаването акцентира както върху важните проблеми за различните селища и региони, така и събира калейдоскоп от любопитни инициативи, бизнес решения, обществени събития, образователни проекти, традиции и всичко онова, което вълнува и движи местните общности. Форматът мобилизира ресурса на четирите  регионални телевизионни центрове на БНТ, както и на кореспондентите на националната телевизия. Водещ на предаването е Мариана Векилска. През 2021 г. продукцията на БНТ „България в 60 минути“ получи и Годишната награда на НСОРБ „Глас на общините“.

Гледайте "България в 60 минути" всеки делничен ден от 17:00 по БНТ1.

/КЦ/