Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Държавата призовава гражданите да подават сигнали за изборни нарушения

Държавата призовава гражданите да подават сигнали за изборни нарушения

27.09.2023
Държавата призовава гражданите да подават сигнали за изборни нарушения

От 29 септември на телефон 02/90 112 98 и електронен адрес izbori@mvr.bg Министерството на вътрешните работи (МВР) ще събира сигнали за изборни нарушения. Това обяви премиерът акад. Николай Денков преди заседанието на правителството в сряда.

Той призова гражданите да изпращат сигнали: „Нека заедно този път да пресечем всички изборни нарушения. За да успеем, имаме нужда от съдействието на българските граждани“, заяви още министър-председателят.

Вече е създадено звено, обединяващо усилията на МВР, Главна прокуратура и Държавна агенция „Национална сигурност“. Чрез националната телефонна линия и имейл адреса на МВР всички граждани могат да информират за нарушения, свързани с местния вот. Сигнали ще приемат и всички областни дирекции на МВР.

Премиерът увери, че институциите ще се отзовават веднага, за да се гарантира честността на изборите.

За тези избори е разработеното специализирано приложение – Географска информационна система „Изборни процеси“. В него структурите на МВР ще могат да въвеждат данни в реално време. Пространственото онагледяване на проблемните места в страната ще подпомогне вземането на своевременни управленски решения за оптимално разпределяне на полицейските сили с цел ефективно противодействие на престъпленията против правото на гражданите да направят своя свободен избор.