Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Държавата отпуска над 2 млн. лева за деца без място в детска градина

Държавата отпуска над 2 млн. лева за деца без място в детска градина

23.04.2025
Държавата отпуска над 2 млн. лева за деца без място в детска градина

Държавата ще изплати 2 004 726 лева на семействата, чиито деца не са приети в държавни или общински детски градини поради липса на свободни места. Средствата се предоставят за 1977 деца от Столична община, 51 от община Варна, седем от община Пловдив и едно дете от община „Родопи“, съобщава правителственият пресцентър.

Компенсациите се изплащат за периода 1 януари - 28 февруари 2025 г. и ще бъдат преведени по бюджетите на съответните общини.

Право на компенсация за извършени разходи за отглеждане и обучение имат родители на деца от тригодишна възраст до постъпването им в I клас, които не са приети в държавни или общински детски градини или училища, в които са кандидатствали. За тях общината по местоживеене не е предложила друго равностойно място в общинска детска градина или училище.