Преди началото на кампанията кметовете в четири от общините вече са „избрани“
Радослав Ревански е първият избран за кмет на община в България за мандат 2023 – 2027 г. Той е единственият кандидат за кмет на община Белица, регистриран в ОИК. Предстои му трети мандат начело на Община Белица.
Феноменалното в случая е, че за първи път в историята на демократична България кмет на община, заедно с кметовете на всички населени места, са единствените кандидати, пише в своя публикация по темата вестник „24 часа“.
Радослав Ревански, който в мандат 2019 – 2023 е и член на УС на НСОРБ, категорично пое ангажимент да се надгражда направеното до момента и да се запази отношението към хората.
През 2015 и 2019 г. Ревански бе избиран на първи тур с огромна преднина. Сега всички партии са се отказали да се борят за кметското място не само в общинския център, но и във всички села.
В община Борино също е регистриран само един кандидат за кмет – досегашният кмет Мустафа Караахмед, който 2 мандата управлява малката смолянска община.
„Eдинствен кандидат съм, защото всички оценяват работата, която съм свършил. Партиите на местно ниво прецениха, че няма смисъл да издигат свои кандидати“, каза пред Радио Пловдив Мустафа Караахмед.
В две от общо 3 села в общината също има по един кандидат. Това са настоящите кметове – Митко Сакалев на Ягодина и Снежана Узунова на Чала.
Все пак и в двете общини – Белица и Борино, изборите не са приключили, докато няма подаден поне 1 действителен глас.
Вижте подробности в публикациите:
https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/15621314
https://bnr.bg/post/101883440/samo-edin-kandidat-se-bori-za-kmet-na-obshtina-borino
Общините Сатовча и Хаджидимово също ще проведат местните избори с по кандидат - досегашните кметове: Арбен Мименов и Людмил Терзиев.


png.png)






