Министерството на енергетиката информира за сключени договори с 82 общини, спечелили проекти за енергийно ефективни системи за улично осветление. Инвестициите, на обща стойност над 107 млн. лв., целят модернизация на системите за улично осветление и ще доведат до минимум 30% спестяване на електроенергия.
Сключените договори са по втората покана по Националния план за възстановяване и устойчивост, за подкрепа за енергийно ефективни системи за улично осветление, обявена през януари 2024 г.
С реализацията на проектите ще се постигне повишаване на енергийната ефективност и ще се намалят въглеродните емисии. Технологичното обновление на системите за осветление ще подпомогне по-доброто енергийно управление и ще отвори възможности за нови концепции и иновации в уличното осветление.
Справка в ИСУН 2020 показва, че сключените от общините договори са на обща стойност 106 480 404 лв., със стойност на БФП от 105 910 045 лв.
Повече информация: Министерството на енергетиката сключи договори с общините, спечелили проекти за енергийно ефективни системи за улично осветление


png.png)






